Gadu Gadu dla iPhone

Posted on Listopad 27, 2008 by

iphone, apple, gadugadu, ggJak podaje serwis Gazeta.pl, już za trzy miesiące użytkownicy iPhone (w tym i ja) będą mogli się cieszyć mobilną wersją najpopularniejszego w Polsce komunikatora – Gadu Gadu.

Oczywiście cieszy mnie fakt, że ekipa tworząca ten komunikator dostrzegła rynek mobilny a co za tym idzie ogromne możliwości prezentacji reklam na dużym ekranie wyświetlacza iPhone. Niezależnie od opinii na temat samego komunikatora, Gadu Gadu jest w czołówce polskich komunikatorów, rozszerzając jeszcze jego możliwości o serwis społecznościowy czy choćby system miniblogowy blip. Osobiście wolałbym, by większość moich znajomych korzystała z produktów konkurencji, nie koniecznie polskich (np. Skype czy ICQ). Chcąc mieć kontakt z większością moich znajomych używam także protokołu GG.

Niestety jak dotąd programiści GaduGadu nie są zainteresowani użytkownikami innych platform sprzętowych i systemowych. Dlatego pozostaje mieć nadzieję że wraz z powstaniem wersji dla iPhone, za jakiś czas pojawi się też wersja dla Mac OS X.

Ja ze swej strony kibicuję projektowi wieloplatformowego komunikatora dla protokołu GG – Kadu.

  • http://tomekwojcik.wordpress.com/ BilboBaggins

    Firmowe GG na iPhone. Będzie się działo. Ciekawe tylko jak programiści poradzą sobie z brakiem flash’a ;) .
    O GG na Maka i Linuksa jest głośno od jakiegoś już czasu. GG 8.0 (dostępna jest beta na Windows) jest napisane z użyciem QT4, więc istnieje bezproblemowa możliwość jego przeniesienia na inne platformy. Problem pozostaje w samej funkcjonalności. Eksperymentując z betą przypomniałem sobie, dlaczego na Windows nie używam GG tylko Tlena :) . Reklamy, niepotrzebne dodatkowe usługi, brak łatwo dostępnych wtyczek, ograniczona funkcjonalność bazowa – słowem klapa. Prawdę powiedziawszy wolę pozostać przy Adiumie. Pełna integracja z usługami OS X, kapitalny look&feel i potężne możliwości. Dla mnie to zdecydowany plus. Do tego dodam fakt, że Adium jest open-source, więc nawet jeśli jakiejś funkcji w nim nie ma to mogę ją sobie sam zaimplementować :) .
    Nie zmienia to faktu, że cieszy mnie to, że w Polsce duże firmy zaczynają dostrzegać platformy inne niż „jedyne słyszne” (Windows na komputerze i Symbian na komórce). Może się w końcu coś ruszy :) .

    PS. Też wolałbym, żeby moi znajomi zaczęli używać np. Jabber’a, Google Talk’a itp. Przynajmniej nie bylibyśmy zależni od serwerów GG. No i nie musiałbym mieć dwóch list kontaktów :) .

  • http://netgeeks.pl g00rek

    No ale Kadu ssie interfejsem, nie oszukujmy się, pasuje do maca jak pięść do nosa :)
    A Adium jednak ciągle się wiesza… :] Przynajmniej przy używaniu GG

  • http://www.mackozer.pl MacKozer

    ale Kadu przynajmniej działa… ja nie narzekam…

  • http://kadu.net Konrad

    Ja również używam Kadu, na wszystkich trzech platformach (OS X, Linux, Win(s)hit) i jestem zadowolony, choć wersja na Mac OS X ma słabą integrację z interfejsem Mac’a (irytuje to że czerwony przycisk zamyka aplikację zamiast minimalizować do docka..)

  • http://balkowski.pl Crass

    ja uzywam adium,byly problemy z poprzednia wersja (nei chcialo sie laczyc z serwami) to przesiadlem sie na kadu. A ze jestem wzrokowcem (i pewnie dlatego wlansie uzywam produktow apple) to chce miec ladny programik,wiec po updejcie adium,wrocilem spowrotem

  • http://netgeeks.pl g00rek

    Dokładnie, Adium po ostatnich update’ach działa miodzio. NAwet nie próbowałem instalować Tlena!