Telewizornia na jabłka – Livestations dla Mac OS X (Linuksa i Windows)

Posted on Styczeń 11, 2009 by

Dopiero co odkryłem wspaniały kombajn podcastowy – Miro, dzięki któremu śledzę na bieżąco kilka świetnej jakości makowych podcastów oraz innych, np. tych emitowanych przez kanał Discovery. Poszukiwałem jednak dalej programu do odbioru regularnych kanałów telewizyjnych, nadawanych zarówno w eterze jak i w internecie. Z racji częstych podróży – zarówno po Polsce, jak i do Irlandii, nie zawsze mam dostęp do interesujących mnie kanałów. Co więcej, w ofercie mojej kablówki nie ma kilku kanałów anglojęzycznych kanałów informacyjnych, które lubię oglądać (Euronews, BBC World, CNN). Znalazłem jednak wreszcie program, który zamienia mojego Mac’a w odbiornik kanałów telewizyjnych nadawanych przez internet. Tym programem jest Livestations, dostępny dla Mac OS X, Linuksa i Windows.

Livestations

Interfejs programu podzielony jest na dwa panele: górny – ekran wirtualnego telewizora lub wybór programów w widoku przypominającym Cover Flow, oraz dolny – listę kanałów.

Livestations

Oczywiście istnieje możliwość schowania dolnego panelu, oraz włączenie trybu pełnoekranowego.

Livestations

Livestations

Wspomnę tylko, że w programie Livestations dostępne są wspomniane wyżej moje ulubione programy informacyjne, oraz np. nasza łódzka lokalna telewizja kablowa – TV Toya.