Apple Mac: jeszcze o iMaku z ekranem dotykowym i MacBooku tablecie

Mój ulubiony serwis traktujący o wnioskach patentowych Apple czyli PatentlyApple odgrzał właśnie już dość starego kotleta jakim jest iMac z dotykowym ekranem. Temat wałkowany jest już od bardzo dawna, jednak od kiedy mam problemy z kaktusem na dłoni plotek o nowinkach od Apple, zwłaszcza tych które podparte są projektami pojawiającymi się we wnioskach patentowych Apple. Tym razem Patently Apple publikuje dokumentację wniosku prezentującego dotykowy komputer podobny do iMaka, jednak z nogą o regulowanym kącie.

Przyznacie, że wniosek patentowy prezentujący komputer pojawiający się pod umowną nazwą iMac touch przypomina trochę ten, który opisałem wczoraj, a dotyczący MacBooków z ekranami dotykowymi.

Dotykowy iMac ma mieć wbudowany akcelerometr, który sprawdzać będzie w jakim położeniu znajduje się komputer i przełączać tryb systemu operacyjnego z Mac OS X na iOS, a przynajmniej coś podobnego do mobilnego systemu.

W tym samym artykule w serwisie Patently Apple pojawiają się informacje o wniosku patentowym przedstawiającym MacBooka z możliwością przekręcenia ekranu i pracy jako tablet, co także pasuje do patentu prezentującego MacBooki z ekranami dotykowymi.

Źródło: PatentlyApple

 • chiefer

  Extra, doprawdy jestem oczarowany ;-]. Już sobie wyobrażam kloca iMacka 27″ wyginającego się do poziomu i uruchamiającego iOS. Tylko po jakom cholerę? Czemu to miało by służyć towarzysze?!

 • TuaX

  Juz kiedys pisalem o marzeniach zintegrowania ipada z wacomem, tak zeby byl to tablet graficzny. Gdyby cos takiego zrobili z tym imaciem to byloby idealne narzedzie dla grafikow.

 • revo

  Obracany ekran w MacBooku? Na co oni chcieliby dostać patent? Tego typu komputery dostępne są od ładnych paru lat.

 • smerf

  wydaje mi się że jest to bzdurne i niepotrzebne! jaki będzie koszt 27″ ekranu Multi-Touch?? 😐