Safari w iPadzie w wersji Web

Przyznaję, że kiedyś wydawało mi się, że posiadanie samego SDK dla iOS i Mac wymagało rejestracji w jednym z płatnych programów, które Apple oferuje programistom. Nie miałem więc – teoretycznie – dostępu do emulatora iPada i iPhone. Dopiero później zostałem wyprowadzony z błędu. Jeśli jednak nie chcecie pobierać całego SDK by podejrzeć Waszą stronę w  Safari na iPadzie możecie wejść na stronę iPadPeek.com.

Uczciwie przyznam, że nie jest to emulacja Safari dla iPada na stronie www. To, co możemy zobaczyć nie do końca zgodne jest z tym, co zobaczymy na iPadzie. Tyczy się to zwłaszcza widgetów. Przykładowo, na iPadzie czy iPhone niepoprawnie wyświetla się widget Facebooka na moim blogu. W przypadku powyższego serwisu, wszystko wyświetla się dokładnie tak jak powinno w dużej przeglądarce na komputerze, a więc łącznie z bannerami Flash.

Pomimo wspomnianej wady, to i tak według mnie ciekawa alternatywa dla osób, które nie chcą pobierać całego SDK.

Źródło: OS X Daily za iPadPeek.com

  • zjemwas

    Chyba iPad w safari w wersji web:) kolejność ci się ten tego.

  • @zjemwas, nic z tych rzeczy. Nie używam Safari, wiec czemu miałbym tak napisać jak sugerujesz?

  • zjemwas

    Wycofuję.

  • Tutaj chodzi chyba jedynie o sprawdzenie szerokości strony, czy aby nic się nie sypie, bo cały pseudo iPad działa na zasadzie ramki – wpisane www renderuje się po naszej stronie. Nawet klawiatura nie działa, nie mówiąc o safarowskich przyciskach ;/