Antena w jabłku czyli w logo

Patently Apple prezentuje dzisiaj dokumentację kolejnego wniosku patentowego tym razem opisującego nowe umiejscowienie anteny w iPhone‚ach i MacBookach.

Afera z anteną choć w ostatecznym rozrachunku nie wpłynęła specjalnie na przyjęcie nowego modelu iPhone’a to jednak z pewnością przez pewien czas spędzała sen z powiek zarówno inżynierów Apple jak i samego Jobsa. Na przykładzie niniejszego patentu widać, że Apple nie zasypia gruszek w popiele i szuka nowych rozwiązań, które nie będą psuły wzornictwa typowego dla produktów tej firmy. Logo w istocie może świetnie nadać się do ukrycia tam jednej z anten o kształcie charakterystycznego jabłka. Co ciekawe, jest to także kolejny patent, w którym pojawia się MacBook z anteną

Teraz już wiem do czego służy logo Mercedesa umieszczane na chłodnicach i w dużej formie na biurowcach tej firmy. 😉

Źródło: Patently Apple

 • A to logo Apple nie jest już „oknem” anteny w iMakach? AFAIR tak właśnie jest :).

 • Cyryl

  Dokładnie, w nowych iMacach i również iPadach logo jest plastikowe i również tam znajdują się wszystkie anteny 🙂

 • matt

  W mercedesach emblemat jest ju z w formie naklejki za którą czai sie ACC.
  a na biurowcach? Bo pierwsze słyszę.

 • Nie zasypuje, a nie „nie zasypia”. 🙂

 • narkoman

  W iPadzie japco jest anteną już przecież 😉

 • @vivacee: przysłowia to podobno mądrość narodów… o ile się je zna w prawidłowej formie: http://pl.wiktionary.org/wiki/nie_zasypia%C4%87_gruszek_w_popiele
  etymologia za Wikipedią: Dawniej, część pieca zwana popielnikiem, służyła także do przygotowywania różnych produktów żywnościowych, m.in. suszono w nim gruszki. Aby nie zwęglić jedzenia należało czuwać, nie przespać momentu, kiedy należy je wyjąć.

 • @narkoman: tyle, że ten patent opisuje nie antenę schowaną pod plastikowym logo, a antenę o kształcie logo. Polecam tekst źródłowy na Patently Apple.

  @matt: widziałeś biurowce Mercedesa z dużym obracanym logo na dachu? 😉

 • W MacBookach przecież są anteny od WiFi i BlueTooth… Im też potrzeba miesjca. Może następny iPhone będzie cały alu?