Nie każdy patent Apple ma do końca sens – wysuwana nóżka z iPada

Patently Apple opublikowało ostatnio dokumentację wniosku patentowego prezentującą iPada z na stałe zamontowaną i regulowaną podstawką, swego rodzaju ruchomą, wysuwaną z obudowy, nóżką. Kiedy nie będzie potrzebna, ma ona stanowić niejako część obudowy nie wystającą poza jej powierzchnię.

Nie wiem jak Wy, ale ja tego nie widzę. Korzystam oczywiście z wszelkiej maści akcesoriów, docków itp. jednak dla mnie iPad powinien mieć możliwie prostą obudowę, pozbawioną tego typu wynalazków. Dla mnie będzie się to zwyczajnie mijać z celem takiego urządzenia. Co innego jeśli patent miałby tyczyć zewnętrznych ekranów – w takim przypadku rozwiązanie wydaje się być interesujące.

Więcej informacji znajdziecie w serwisie Patently Apple.

  • Two4Player

    Według mnie to niezła rzecz, jednak trzeba przyznać że jeśli chodzi o oglądanie filmów na iurządzeniach to trzymanie ich w ręku jest niewygodne, a obecna budowa nie pozwala ich nijak oprzeć. Nawet na iPhone po pół godziny filmu bolą ręce od trzymania, nie mowię już o monstrualnym wręcz iPadzie, który waży o wiele więcej. Świetna rzecz, niby zalatuje chińskimi przenośnymi telewizorkami trochę, ale nie mogę zarzucić nikomu, że nie jest to praktyczne.