Apple Mac: Shuttie czyli bardzo ładny wyłącznik czasowy

Tego typu programy, choć nie ma ich zbyt dużo, wydają mi się dość popularne. Mowa o aplikacjach wyłączających, restartujących lub usypiających nasz komputer po upłynięciu zadanego czasu. Takim właśnie programem jest Shuttie, autorstwa Jakuba Kleňa, dostępne w Mac App Store.

Shuttie ma bardzo ładny interfejs- kojarzący się bardziej z aplikacją dla iOS niż dla Mac –  i potrafi właśnie to, o czym pisałem na wstępie. Za pomocą tej małej aplikacji możemy nastawić automatyczne wyłączenie, restart czy uśpienie naszego Maka lub też wylogowanie się z naszego konta w systemie Mac OS X. Przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy zostawiacie komputer na dłuższy czas bądź chwilę i idziecie np. spać, a nie chcielibyście zostawiać go włączonego na dłużej niż to potrzebne. Autor mógł jeszcze dodać obsługę iTunes, np. wykonanie jednej ze wspomnianych funkcji po zakończeniu odtwarzania playlisty lub wybranego albumu w iTunes. Shuttie to dla mnie rozwiązanie może nie idealne ale z pewnością warte uwagi, a przede wszystkim bardzo ładne.

Shuttie dostępne jest w Mac App Store w cenie 0,79 €.

 • shutdown -r/-h/-k czas w konsoli i euro w kieszeni 🙂

 • Ten program idealnie wpisuje się w teorię, że żaden developer nie czytał i nie stosuje się do zaleceń z „Human Interface Guidelines”.

  PS. http://readthefuckinghig.tumblr.com/

 • Iro

  Warto jednak dać zarobić człowiekowi, bo ładny interfejs stworzył.

 • b4it: rzecz gustu, mnie się podoba i uważam go za optymalny.

 • na tle poprawnie zaprojektowanych aplikacji, ta wyglada wręcz śmiesznie. popieram @b4it w 100%.

 • JbaczKoz

  Ładnie. jeszcze chcą wyciągnąć kasę za nic. No dobra za cukierkowe opakowanie. Szkoda słów.

 • Marucins

  **Iro** bardzo dziwi mnie twoje podejście. A może to IROnia 🙂