Sejf w chmurze dla Mac na razie we wniosku patentowym.

Serwis Patently Apple opublikował ostatnio bardzo ciekawą dokumentację kolejnego wniosku patentowego Apple, przedstawiającą rodzaj bezpiecznego sejfu na ważne pliki, które przechowywane mają być w chmurze, a więc być może w ramach MobileMe. Nazwa usługi mówi sama za siebie „Safe Deposit Box”.

Cały proces zabezpieczania plików w sejfie ma być banalnie prosty, będziemy je przeciągać na ikonkę usługi w docku. Pliki mają być albo kopiowane na serwer i tam zaszyfrowane albo też przenoszone, wtedy oryginał na dysku zostaje bezpiecznie usunięty.

Mnie zastanawia kilka kwestii. Czy będzie to usługa w ramach zapowiadanego darmowego MobileMe dla użytkowników komputerów Mac, czy pojemność „sejfu” będzie większa niż innych popularnych usług tego typu (pamiętacie zapowiedzi Grubera o DropBox killerze?) no i czy będzie pozwalać na wykonywanie kopi bezpieczeństwa przez sieć za pomocą Time Machine? To ostatnie jest już możliwe za pomocą usługi Dolly Drive.

Źródło: Patently Apple

  • Tyle, że Dropbox działa na MAC, PC i na Linuxie… i w tym jego potęga…..Nie wiem w czym ten killer miałby przebić Dropboxa.

  • @magott: jeśli będzie obsługiwany przez Time Machine i będzie dawał kilkadziesiąt GB pojemności to choćby w tym, co prawda nie sądzę by ktoś nawet wtedy zrezygnował z DropBoksa.

  • Chmura jest spoko, ale niech chociaż jednemu znanemu dostawcy usług coś j*nie, straci dane użytkowników to zaraz wszyscy odwrócą się od tego.
    Od sejfu wolałbym okrojoną darmową wersję MobileMe.

  • Ja wątpię, aby Apple za darmo zaoferowało kilkadziesiąt GB pojemności. Obym się mylił 🙂