Grimm – gotycki wózek i jego dziecko.

Lubicie gotyckie opowieści, czarny kolor i świat epoki Fin De Siecle przepełniony oparami opium i absyntu? Jeśli tak, to z pewnością przypadnie Wam do gustu gra dla iPhone o nazwie Grimm.

Wcielmy się w niej w wózka dziecinnego, który ma dowieść siedzącego w nim bobasa do jego matki, która zamroczona laudanum (takim alkoholowym drinkiem z opium) zostawiła go na peronie dworca.

Niestety droga do matki nie jest prosta, ściga nas tytułowy Pan Grimm, którego nazwisko choć pisane przez dwa „M” jednoznacznie kojarzy się ze słowem ponury, groźny czy – co moim zdaniem bardziej pasuje do konwencji – wisielczy. Grimm nie ściga nas sam. Na swojej drodze spotkamy zapijaczonych osiłków rzucających w nas butelkami, kruki, które wyciągają nam malca z wózka, kościotrupy wyciągające ręce z ziemi (jak przystało na konwencję cmentarz też musi się tutaj pojawić) oraz wiele innych niesympatycznych postaci, wliczając w to samego Pana Grimma.

Naszym wózkiem sterujemy w prawo i w lewo przechylając w odpowiednią stronę iPhone. Do dyspozycji mamy też dwa przyciski, mniejszy – hamulec oraz większy pozwalający na wykonywanie skoków. Co ciekawe, brzdąc siedzący w naszym gotyckim wózku nie jest tylko biernym pasażerem. Sam może służyć jako pocisk, który miotamy w kierunku naszych wrogów lub wszelkiej maści przekładni znajdujących się poza zasięgiem naszego skoku. W tym celu należy przeciągnąć palcem w dół, zaczynając nad wózkiem i nie zwalniając dotyku wybrać kierunek jego lotu.

Pozostaje tylko stuknąć jeszcze raz i wystrzelić malca we wcześniej wyznaczonym kierunku.

Spokojnie, dziecko nie zostanie zostawione samo sobie, wszak jest jedynym pasażerem, jakiego musimy bezpiecznie dowieźć do matki. Po takim strzale musimy szybko znowu zabrać go na pokład.

Gra nie polega tylko na jeżdżeniu i skakaniu. Czasem musimy wykorzystać dodatkowe elementy otoczenia by przejechać dalej. Grimm ma świetny klimat no i pięknie narysowaną grafikę, która jeszcze bardziej potęguje klimat. Właściwie wszystko jest tu dopracowane i trzyma się w pewnej konwencji. Nawet teksty wprowadzające do zabawy napisane są w formie wierszy. Gra oferuje 10 różnych etapów, z których każdy ma 8 poziomów. Ja na razie jestem pod koniec pierwszego.

Gra Grimm dostępna jest w App Store za darmo.

Grimm – ROBOX Studios
Grimm - ROBOX Studios

Zwiastun filmowy:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=tzTrEgSL3Ys]

  • Szkoda tylko, że nie działa na iPhone 3G, oraz iPod Touch 2 gen. 🙁