Wraca temat miniaturowych projektorów.

Miniaturowe projektory, wbudowane np. w MacBooka czy komunikujące się z iPhonem, pojawiały się już kilka razy w dokumentacji patentowej Apple. Teraz ten temat powraca, za sprawą wniosku patentowego, opublikowanego – jak zwykle – przez Patently Apple.

Znajdziemy w nim opis mini- lub piko-projektorów wbudowanych w urządzeniach z iOS oraz zewnętrzny projektor podłączany do MacBooka. Mowa tutaj niemalże o projektorach rzucających obraz multi-touch, a dokładnie rozpoznające cienie rzucane przez np. wskaźnik czy dłoń osoby prowadzącej prezentację. Ciekawie wygląda koncepcja wspólnego obszaru roboczego, kiedy to dwa urządzenia z iOS komunikują się ze sobą i wyświetlają przez wbudowane rzutniki dwa obrazy tworzące jedną wspólną prezentację, reagującą na gesty, a nawet jeden, połączony obraz rzucany na ekran.

Źródło: Patently Apple

  • Scorpions

    Ciekawe podejście do sprawy ze strony Apple. Świat technologii idzie w oszałamiającym tempie. Człowiek się nie obejrzy a na rynku pojawią się projektory 3D z multi-touch, nadejdzie rok 2054 i wtedy przepowiednia Stevena Spielberga stanie się faktem…