Mac mini G4 jako Apple //c.

Uwielbiam tego typu przeróbki, w których wykorzystana jest nie tylko obudowa ale i peryferia, jak oryginalny monitor, klawiatura i myszka. Tak właśnie jest w przypadku Maka mini G4 umieszczonego w oryginalnej obudowie komputera Apple //c.

autor: Charles Mangin, źródło:Mental Hygiene

W tym przypadku udało się połączyć z bebechami Maka mini G4 zarówno oryginalną klawiaturę, myszkę jak i zielony monitor CRT. Nawet napęd SuperDrive świetnie wpasował się w szczelinę stacji dyskietek 5,25″ (młodszym czytelnikom wyjaśniam, że kiedyś były miękkie dyskietki umieszczone w kopertach, rozmiarami przypominające płyty CD)  Autorem tej przeróbki jest Charles Mangin, a pełny opis stworzenia tego – jak określa – Frankintosha znajdziecie na jego blogu Mental Hygiene. Pełną galerię zdjęć dokumentujących prace nad tym „Apple Makiem //c” znajdziecie też w serwisie Flickr.

  • dr_P

    A ja zawsze mam pewien emocjonalny problem z takimi przeróbkami. Z jednej strony jestem pełen podziwu, bo to rzeczywiście rewelacja. A z drugiej jednak szkoda oryginalnego Mac’a.
    Ale jeśli chodzi o ocenę przeróbki: 6 i to nawet z wielkim plusem.

  • dark

    Mlodszym czytelnikom to powinno sie wyjaśniać, czym dyskoteka jest;) nie tylko ta 5.25:D

  • @dark, pewnie tak, choć zdecydowanie najbardziej zapomnianym standardem są dyskietki 3 calowe, wykorzystywane przez Amstrada w komputerach CPC664 i CPC6128, a także przez stacje Timex do ZX Spectrum no i w modelu ZX Spectrum +3