Slow Feeds dla iPhone’a – jakość kontra ilość?

Ile kanałów RSS subskrybujecie? Ja subskrybuję kilkadziesiąt. Wśród nich są kanały serwisów, w których dziennie pojawia się od kilku do kilkunastu wiadomości oraz takie, gdzie wiadomości pojawiają się raz dziennie albo co kilka dni. Osobiście w analizie wiadomości z kanałów RSS doszedłem już przez lata do takiej perfekcji, że nawet te rzadko aktualizowane nie umykają mojej uwadze. Zdaniem autora Slow Feeds bywa jednak inaczej. W zalewie newsów z popularnych serwisów wpisy na prywatnych blogach, np. naszych znajomych mogą umknąć naszej uwadze. Slow Feeds ma być remedium na ten problem.

Aplikacja jest czytnikiem RSS subskrybowanych przez usługę Google Reader. Analizuje częstotliwość ukazywania się w nich nowych wiadomości i dzieli je na dwie kategorie, te mniej aktywne (Slow Feeds – oznaczone ikoną ślimaka) oraz te, które bombardują nas kilka razy na dzień.

Program ma całkiem ładny interfejs i poza podziałem wiadomości w ten dość oryginalny sposób jest tradycyjnym czytnikiem. Wiadomości możemy oznaczać gwiazdką i wysyłać je do Instapaper lub dzielić się z nimi na Twitterze i Facebooku. Nie znajdziemy w nim jednak funkcji zarządzania kanałami, no ale tego nie ma mój ulubiony Reeder.

Osobiście zostaję przy Reederze. Daję sobie radę zarówno z jednymi jak i drugimi kanałami. Tak czy inaczej pomysł ciekawy.

Program Slow Feeds dla iPhone’a dostępny jest w App Store w cenie 2,39 €.

  • Ja również subskrybuję kilkadziesiąt i używam Reedera. Chociaż szczerze mówiąc przestało mi się chcieć to przeglądać bo jak przez parę dni nie zajrzę to jest tego tyle, że można spędzić godzinę przeglądając nowe wątki… Na bieżąco lepiej sprawdza się dla mnie Facebook i Twitter…

  • Również używam Reedera i również miałem problem z nadmierną ilością nieprzeczytanych postów/artykułów/etc. Rozwiązaniem okazało się ograniczenie synchronizacji RSSów do maksymalnie do 1 tygodnia wstecz. Reeder może ograniczyć synchro nawet do 1 dnia. Doszedłem do wniosku, że i tak nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać, zwłaszcza jeśli tego kilka tysięcy…

  • Dokładnie o tym mówię. Już jak widzę liczbę większą niż 200 to się odechciewa. Niby można w Reeder przez to przelecieć kilkudziesięcioma machnięciami palcami, ale i tak…

    Dzięki za tip. Zaraz sobie spróbuję to przestawić! 😉

  • No niestety twórcy aplikacji tego typu moją spore wyzwanie przed sobą żeby przeskoczyć Reeder’a. Sam korzystam z niego codziennie, i codziennie napływa mi na niego około 200-300 newsów. Reeder jest tu niezastąpiony.