PomodoroPro dla iPhone’a.

Jak osoba o chaotycznym charakterze muszę szczególnie dużą wagę przywiązywać do organizacji pracy, odpowiedniego planowania, tak by nie ucierpiała na tym moja produktywność (nie cierpię tego słowa, ze względu na traktowanie człowieka jako maszyny). Jakiś czas temu usłyszałem, także od Was o metodzie opracowanej przez Francesca Cirillo, a zwanej Pomodoro od kuchennego timera, w kształcie pomidora właśnie. W bardzo dużym skrócie chodzi o to, że pracę dzielimy na 25-minutowe tury, rozdzielone 5-minutowymi przerwami oraz jedną dłuższą, bo liczącą aż 20 lub 30 minut. Szczegółowy jej opis znajdziecie na blogu produktywnie.pl. Ja wspominam o tym, ze względu na aplikację dla iPhone‚a, którą właśnie testuję – PomodoroPro.

Program to nic innego jak właśnie taki kuchenny timer, który automatycznie odlicza zarówno czas pracy czyli pojedynczej tury, czyli pomidora, jak i przerwy pomiędzy nimi. Do dyspozycji mamy także statystykę, pokazującą ile takich tur w danym dniu zaliczyliśmy. Nie musimy mieć otwartego cały czas iPhone’a. Program przy przejściu z danej tury na przerwę informuje nas za pomocą powiadomień. Czas trwania poszczególnych tur i przerw można oczywiście zmienić w ustawieniach aplikacji.

Jeśli jeszcze nie próbowaliście poprawić swoją efektywność w pracy, może warto spróbować Pomodoro, no i niniejsze aplikacji, którą tak czy inaczej warto ściągnąć jeszcze dzisiaj (niedziela 24 czerwca), program dostępny jest właśnie za darmo.

PomodoroPro dla iPhone w App Store.

  • Super program – przetestowałem kilka różnych i w końcu kupiłem PomodoroPro. Odporny na sleep iPhone‚a i wg mnie bardzo ładny. Dobra pomoc w pracy – polecam.

  • Polecam program o nazwie „30/30”, która poza podobną funkcją oczarowuje również swoim interfejsem i sposobem obsługi 🙂 również odporny na sleep i dostępny za free 😉

  • PomodoroPro zostaje na ekranie, który nie gaśnie – zaś przy 30/30 ekran gaśnie, a aplikacja działa w tle – jeśli to dla kogoś ma znaczenie 🙂

  • Pingback: Pomodoro Plus dla iPada. Programy dla Apple iPad | Krystian MacKozer Kozerawski()