Książki z Woblinka w iBookstore.

Znana nie tylko użytkownikom iPhone‚eów i iPadów polska księgarnia internetowa z e-bookami Woblink rozpoczęła współpracę ze księgarnią Apple iBookstore oraz kanadyjską platformą Kobo. E-booki znajdujące się w ofercie Woblinka są od teraz dostępne także w wyżej wymienionych księgarniach.

Jak można przeczytać w informacji prasowej, Woblink w iBookstore oferuje 1,5 tysiąca e-booków polskich wydawnictw, w Kobo na obecną chwilę znalazło się kilkaset e-booków.

Woblink sfinalizował także rozmowy z wydawnictwem Barnes & Noble, już wkrótce jego oferta dostępna będzie także na czytniki Nook.

Zadałem sobie pytanie, co zatem z aplikacją Woblink dla iOS? Będzie ona cały czas dostępna i rozwijana równolegle.

Treść noty prasowej:

Kraków, 7 listopada 2012 r.

Polskie e-booki Woblinka po raz pierwszy w globalnych sieciach iBookstore i Kobo

Woblink jako pierwsza i jedyna polska platforma e-bookowa nawiązał współpracę z księgarniami o globalnym zasięgu – sklepem iBookstore firmy Apple oraz kanadyjską platformą Kobo – udostępniając polskojęzyczne książki w największych sklepach z e-bookami.

Dzięki temu przedsięwzięciu, firmy Apple i Kobo otrzymują od Woblinka najwyższej jakości polskojęzyczną ofertę e-booków, a Woblink może oferować swoim partnerom wy- dawniczym potężny, globalny zasięg sklepów iBookstore oraz Kobo, czyli dwóch najwięk- szych dystrybutorów e-booków na świecie obok koncernu Amazon i Barnes&Noble. – O wysokich standardach platformy Woblink świadczą jego partnerzy – Apple, Kobo, Sam- sung, a wkrótce również inne światowe marki, które decydują się na współpracę z polskim partnerem. To dla nas wielkie wyróżnienie i nadzieja, że w ten sposób stajemy się częścią ogólnoświatowego rynku publikacji elektronicznych. Mocno wierzymy, że osiągnięcia Woblinka przysłużą się polskim wydawcom i polskiemu rynkowi e-booków, który zasługuje na to, by postrzegać go przez pryzmat dynamicznie rozwijającego się e-commerce, a nie pirac- kiego marginesu – mówi Robert Chojnacki – twórca platformy Woblink.

Aktualna ilość e-booków w ofercie Woblinka (ponad 7 tysięcy plików od niemal 100 polskich wydawców) pozwala na swobodne budowanie partnerskich relacji nawet z najwięk- szymi podmiotami na świecie. W iBookstore dostępnych jest już ok. 1,5 tysiąca polskojęzycz- nych publikacji od ok. 40 najlepszych polskich wydawnictw, w Kobo – kilkaset. Liczba ta bę- dzie sukcesywnie powiększana – finalizowane są kolejne umowy z wydawcami i przygotowywane kolejne partie plików.

Czytelnicy przywiązani do aplikacji iBooks lub Kobo mogą teraz nabywać polskie pu- blikacje bezpośrednio w aplikacjach. Twórcy platformy Woblink zapewniają jednak, że trwają prace nad rozwojem aplikacji Woblink – oferta dostępna na woblink.com będzie współegzy- stować z ofertą dostępną u innych partnerów poprzez unikalne funkcjonalności, atrakcyjne promocje i wyselekcjonowany kontent.

Współpraca z graczami o światowym zasięgu jest naturalnym etapem rozwoju księ- garni Woblink, czyli najsilniejszej polskiej marki związanej z e-bookami. Teraz polskojęzyczne e-publikacje dostępne są również w sieciach i aplikacjach największych na świecie podmio- tów dystrybuujących książki elektroniczne. Daje to możliwość zwiększenia dynamiki rozwoju polskiego rynku e-booków i dotarcia do aktywnych czytelniczo społeczności polonijnych na całym świecie.

Podstawową rolą platformy dystrybucyjnej jest budowanie rynku publikacji elektro- nicznych i sprzedaż książek pozyskiwanych od wydawców. Poszukując nowych możliwości, obok rozwijania oferty książkowej dla czytelników, platforma Woblink chce świadczyć usługi o charakterze B2B polegające m.in. na agregowaniu zasobów książkowych i dostarczaniu ich podmiotom współpracującym.

Woblink sfinalizował właśnie kolejną umowę z amerykańską platformą – Bar- nes&Noble, czyli największym na świecie obok koncernu Amazon, dystrybutorem e-booków. Wkrótce polskie e-publikacje będzie można kupować także bezpośrednio z poziomu popu- larnych czytników i tabletów Nook.

Trwają również rozmowy Woblinka z kolejnymi podmiotami o zasięgu globalnym.

 • cyberangel1975

  Czy jest w iTunes możliwość wyszukiwania książek w konkretnym języku (ewentualnie wydawcy)?

 • BRAWO!

 • I tak nadal nie będzie się opłacać kupno prosto z telefonu, tylko na stronie www Woblinka, bo i ceny niższe, i można wykorzystywać kody rabatowe.

 • Krzysiek Murawski

  No ja kupuję książkę na stronie woblinka, potem ściągam plik i wgrywam do iBooks na iPada. Jest zdecydowanie lepszym programem niż Woblink (który bardzo zły nie jest, ale mimo wszystko wolę iBooks)

 • Leci pierwszy kod na książkę z oferty Woblinka: Rockmann czyli jak nie zostałem Saksofonistą, autorstwa Wojciecha Manna.

  Kod można zrealizować w aplikacji iBooks, na iPhone i iPadzie poprzejściu do sklepu iBookstore. Należy w głównym oknie tego programu stuknąć w przycisk Redeem (na dole), wkleić kod i zalogować się.

  Na PC lub Mac w aplikacji iTunes, należy z boku kliknąć w zakładkę iTunes Store, a następnie, w swój login (prawy górny róg okna sklepu) i wybrać Redeem, wkleić kod i zalogować się.

  Oto kod:

  MK64MTWA9FHF

 • wykorzystany, będą następne?

 • Leci drugi kod, tym razem na książkę z oferty Woblinka Powstanie 44 autorstwa Normana Daviesa.

  Oto i kod:

  P6LJJ4LKY43E

 • nie zdążyłem 🙂

 • kurde, sekundy ktoś był szybszy. kod już nie aktywny…

 • dzięki! kod wykorzystany.

 • Dzieki;)

 • Leci trzeci kod na książkę z oferty Woblinka. Tym razem Gra o Tron.

  Oto i kod:

  WYAEAH4FM63N

 • niezły czas reakcji ktoś ma 😉 brawo!

 • @mackozer:disqus Masz najszybszych czytelników na świecie, czas przeklejki poniżej 10 sekund… impressive. 😉

 • Mój, dzięki 🙂

 • Kody rozdane 🙂 Szykujcie się w przyszłości na więcej 😉