Majaya – logiczna zręcznościówka z plasteliny dla iPada.

Lubię, kiedy twórcy gry przykładają się zarówno do pomysłu, kodu, jak i grafiki. W przypadku polskiej gry Majaya (czyta się chyba Madżaja) nie można im tego odmówić.

majaya-01

Majaya to nie jest specjalnie skomplikowana pozycja, choć nie oznacza to, że jest łatwa. Bohaterem jest plastelinowa kulka, kosmita, którego rakieta rozbiła się na pewnym księżycu. Majaya musi dotrzeć do wyjścia na kolejnych planszach, także ulepionych z plasteliny. Na jej drodze stoją różnokolorowe blokady. Aby je wyłączyć, nasza kulka musi przybrać ten sam kolor. Jak to zrobić? To proste, połknąć groszki w odpowiednim kolorze, mając na uwagę zasadę mieszania barw.

majaya-02

Jeśli blokada jest niebieska, wystarczy groszek w tym kolorze, jeśli jest zielona, kulka musi połknąć dwa: niebieski i żółty; jeśli bariera jest czarna, trzeba połknąć trzy. Dezintegracja blokady przywraca naszej kulce biały kolor i jest to jedyna droga by wykasować inną barwę. Rozumiecie? Jeśli przed nami bariera zielona, a nasza kulka zrobi się czarna, to po zawodach.

majaya-04

Gra wciąga nie tylko pięknie przygotowaną grafiką, która faktycznie została najpierw ulepiona z plasteliny czy modeliny, ale także prostotą formy i wcale niełatwymi łamigłówkami połączonymi z elementem zręcznościowym. Kulką sterujemy za pomocą akcelerometru wbudowanego w iPada.

majaya-03

Wspomnę jeszcze, że poza grafiką gra ma też świetną oprawę muzyczną i dźwiękową, trochę w klimacie Jelly Defense.

Wyszło naprawdę nieźle. Odpowiedź na pytanie czy „Majaya majaya” pozostawiam Wam drodzy czytelnicy.

Majaya dla iPada w App Store w cenie 1,79 €.

MAJAYA – EDDA-G
MAJAYA - EDDA-G