Twitter aktualizuje aplikację dla Mac

No proszę, chyba faktycznie w Twitterze poszli po rozum do głowy. Najpierw wzięli się za naprawę tego co spieprzyli w aplikacji dla iOS, a dokładnie dla iPhone‚a (nie tknęli częsci dla iPada), a teraz, po niemal dwóch latach nie tykania nawet palcem zaktualizowali oficjalny program dla Mac (czyli dawne Tweetie) o kilka przydatnych funkcji.

twitter-mk-01

 

Program zyskał funkcję automatycznego podglądu obrazków w linii czasu, a także podgląd interakcji związanej z tweetnięciem. Możemy teraz nie tylko zobaczyć odpowiedzi na nie, ale także podejrzeć ilość polubień czy retweetów. Lista „mentions” wyświetla też informacje o tego typu aktywności (jeśli ktoś np. polubi czy retweetnie naszą wiadomość).

twitter-mk-02

Program zyskał także podgląd obrazka profilowego w profilu danego użytkownika oraz listę osób obserwowanych i obserwujących (choć to pewnie pojawiło się już wcześniej). Zmieniły się też ikony w bocznym pasku.

Nie ma jeszcze synchronizacji timeline z wersją dla iOS czy innymi aplikacjami, ale… to podstawowy i darmowy program. Jak kogoś nie stać na Tweetbota, Osfoorę czy innego płatnego klienta to Twitter dla Mac, jest jedynym sensownym wyborem moim zdaniem.

Twitter dla Mac w Mac App Store za darmo.

Twitter
Twitter