W Polsce powstaje bezpieczny rynek wtórny urządzeń Apple

Staram się nie kupować nic drogiego w serwisach aukcyjnych. Niestety z własnego doświadczenia wiem, że często nie jestem w stanie ocenić w szczegółach kupowanego przedmiotu, nie ważne czy będzie to samochód czy komputer. „Niebity” samochód może bowiem okazać się jednak być „stukniętym” a w najgorszym wypadku składakiem, a komputer czy iPhone, choć działa znakomicie, może być zwyczajnie zalany. Staram się zwykle kupować w sprawdzonych źródłach, które swoją marką ręczą za jakość oferowanego produktu. W przypadku produktów Apple takie miejsce wreszcie powstało – mowa o serwisie mBazaar.

mbazaar-wizyta-06

mBazaar pozwala szybko i wygodnie sprzedać używanego Maka, iPhone’a czy iPada. Wystarczy zarejestrować się, podać numer seryjny urządzenia i odpowiedzieć na kilka pytań. Serwis sam wyceni urządzenie, a jeśli cena będzie nam odpowiadać pozostaje wygenerowanie listu przewozowego dla kuriera. Jeśli komputer przejdzie weryfikację w mBazaar, to po kilku dniach pieniądze trafiają na nasze konto. Na obecną chwilę mBazaar jedynie skupuje sprzęt. Jego sprzedaż ruszy za tydzień lub dwa.

mbazaar-wizyta-01

Osobiście kibicuję tej inicjatywie i będę ją w najbliższym czasie promował (pojawią się banery i wpisy sponsorowane). Co więcej, tuż przed świętami wybrałem się nawet z wizytą do Warszawy by zobaczyć niejako „od zaplecza”, jak wygląda przyjmowanie sprzętu w mBazaar. Zobaczyłem m.in. stan magazynowy oraz przyjrzałem się procesowi weryfikacji i kontroli jakości skupowanych urządzeń.

mbazaar-wizyta-04

Pełną relację znajdziecie na moim blogu na MyApple. Zapraszam do lektury.

Więcej dowiecie się oczywiście w serwisie mBazaar.pl.

  • Emil Wegrin

    Na ostatnim zdjęciu, co to za software sprawdzający stan podzespołów?