Enlarge your… thumb!

Czytam w sieci artykuły z krzyczącymi tytułami, że większy smartfon znaczy lepszy, do czego starają się przekonać nas głównie producenci urządzeń z systemem Android, ale także Windows czy nawet BlackBerry (model Z30). Tymczasem mam wrażenie, że jest zupełnie odwrotnie.

even-uma_jpg_595x325_crop_upscale_q85

Od tygodnia korzystam zarówno z iPhone‚a 5S jak i iPhone’a 4S. Tego ostatniego testuję pod kątem dłuższych tekstów, które mają odpowiedzieć na często zadawane mi pytanie czy warto „Czteryeskę” kupować i instalować na niej iOS 7.

Powiem Wam jedno, choć 4-calowy ekran w 5S wyświetla więcej informacji, a więc nie musimy tak często przewijać, to z drugiej strony wygoda stukania w różne miejsca ekranu, zwłaszcza w przypadku aplikacji z górną belką narzędziową jest nieporównywalnie większa. Mam co jakiś czas możliwość przetestowania różnych smartfonów z większymi ekranami i pomijając ich zalety lub wady (często są to fajne urządzenia) nie jestem w stanie wygodnie pracować na ekranach większych niż ten w BlackBerry Z10 czy iPhone 5S, choć w ich przypadku i tak muszę już mocno wyciągać mojego kciuka.

Zastanawiam się jak długo jeszcze producenci smartfonów będą prześcigać się w wielkości ich ekranów. Zapominają oni o jednym, że jednego nie da się powiększyć – ludzkiego kciuka, do rozmiarów takich, jak kciuki bohaterki filmu „I kowbojki mogą marzyć”.

 

  • Krzysztoff

    Własnie zainstalowałem iOS 7 na 4s i muszę przyznać, że działa bardzo sprawnie. Ogólnie wrażenia na plus, obawiałem się tak drastycznej zmiany, ale cała mechanika jest jakaś taka bardziej plastyczna. Problem mam tylko z iTunes, ale to już temat na osobną dyskusję.

  • GK PL

    Jeśli chcesz go jeszcze bardziej przyśpieszyć polecam włączenie opcji: Redukuj Ruch.
    Spowoduje to skrócenie animacji co poprawi komfort użytkowania.

  • Krystian, rasa ludzka potrafi ewoluować i przystosowywać się do potrzeb jakie nakłada na nas życie 🙂 tak też za parę lat wspomnicie moje słowa, jak wszystkim znani Amerykańscy Naukowcy stwierdzą że nasze dzieci i wnuki mają o wiele dłuższe kciuki on naszego pokolenia 😀